skip navigation

Toyota National Championship Series Results

Women's Nationals

Friday 

Arizona Storm 59 vs Charlotte Rollin Hornets 30

Spokane 2 vs Lakeshore 0 (Forfeit)

Arizona 67 vs Seattle 27

Dallas 55 vs Spokane 14

Charlotte 36 vs Seattle 19

Adult Divisions

THURSDAY

 

Division I

9:00 am: Dallas Wheelchair Mavericks 72 vs NMCSD Wolf Pack 54

9:00 am: WASA Bucks 77 vs Austin Rec'ers 47

1:00 pm: Dallas Wheelchair Mavericks 86 vs Tampa Bay Strong Dogs 54

1:00 pm: WASA Bucks 94 vs Kansas City Kings 42

5:00 pm: NMCSD Wolf Pack 60 vs Tampa Bay Strong Dogs 38

5:00 pm: Austin Rec'ers 41 vs Kansas City Kings 54

Division II

11:00 am: Detroit Wheelchair Pistons 73 vs Fort Lauderdale Sharks 71 (OT) 

11:00 am: ABC Medical Legends 56 vs OKC Wheels of Thunder 43

3:00 pm: Fort Lauderdale Sharks 65 vs OKC Wheels of Thunder 44

5:00 pm: Detroit Wheelchair Pistons 47 vs ABC Medical Legends 55

Division III

9:00 am: Cleveland Wheelchair Cavaliers 37 vs Charlotte Rollin' Hornets 57

11:00 am: Lakeshore Storm 53 vs Houston Rollin' Rockets 27

3:00 pm: Cleveland Wheelchair Cavaliers 44 vs Lakeshore Storm 59

3:00 pm: Charlotte Rollin' Hornets 52 vs Houston Rollin' Rockets 28

Friday

 

Division I

10:00 am (Quarter-Final): #3 Tampa Bay Strong Dogs 58 vs #2 Kansas City Kings 51

2:00 pm (Quarter-Final): #2 NMCSD Wolf Pack vs #3 Austin Rec'ers FORFEIT

4:00 pm (Semi-Final): Dallas Wheelchair Mavericks 85 vs Tampa Bay Strong Days 51

8:00 pm (Semi-Final): WASA Bucks 85 vs NMCSD Wolf Pack 70 

Division II

12:00 pm: Detroit Wheelchair Pistons 50 vs OKC Wheels of Thunder 64

12:00 pm: ABC Medical Legends 58 vs Fort Lauderdale Sharks 60

6:00 pm (Semi-Final): Ft Lauderdale Sharks 74 vs Detroit Pistons 71

6:00 pm (Semi-Final): ABC Medical 68 vs OKC Wheels of Thunder 49

Division III

12:00 pm: Cleveland Wheelchair Cavaliers 28 vs Houston Rollin' Rockets 51

12:00 pm: Charlotte Rollin' Hornets 65 vs Lakeshore Storm 51

4:00 pm (Semi-Final): Charlotte Rollin' Hornets 58 vs Cleveland Cavaliers 35

6:00 pm (Semi-Final): Lakeshore Storm 49 vs Houston Rollin' Rockets 36

Saturday

 

Division I

12:00 pm: Kansas City Kings 56 vs Austin Rec'ers 44

2:00 pm: Tampa Bay Strong Dogs 59 vs NMCSD Wolf Pack 66

4:00 pm (Championship Game): WASA Bucks 67 vs Dallas Mavericks 76

Division II

12:00 pm: Detroit Pistons 27 vs OKC Wheels of Thunder 65

2:00 pm (Championship Game): Ft. Lauderdale Sharks 73 vs ABC Medical Legends 45

Division III

10:00 am: Cleveland Cavaliers 32 vs Houston Rollin Rockets 42

12:00 pm (Championship Game): Charlotte Rollin' Hornets 57 vs Lakeshore Storm 62


Junior Divisions

FRIDAY

 

Varsity

8:00 am: Nebraska Red Dawgs 51 vs Lakeshore Lakers 41

10:00 am: RHI Racers 44 vs Seattle Sonics 24

10:00 am: Charlotte Rollin' Hornets 50 vs ATX 33

10:00 am: DASA Rolling Rams 40 vs ParaSport Spokane 37

10:00 am: Kansas City Kings 51 vs BlazeSports Jr. Hawks 44

12:00 pm: Cincinnati Dragons 74 vs Bennett Blazers 51

12:00 pm: WASA Bucks 53 vs Houston Hustle 34

12:00 pm: BlazeSports Jr Hawks (White) vs 44 vs Kansas City Kings 51

2:00 pm: Bennett Blazers 63 vs Seattle Sonics 44

2:00 pm: Atx Austin 47 vs Lakeshore lakers 36

2:00 pm: Charlotte Rollin' Hornets 66 vs Nebraska Red Dawgs 43

4:00 pm: Parasport Spokane 44 vs Houston Hustle 53

4:00 pm: BlazeSports Hawks - White 54 vs Dallas Jr Mavs 31

4:00 pm: DASA Rolling Rams 38 vs WASA Bucks 54

6:00 pm: Cincinnati Dragons 72 vs RHI Racers 28

6:00 pm: Kansas City Kings 36 vs BlazeSports Jr Hawks - Red 58

Varsity Play In

8:00 am: Houston Hustle 43 vs Music City Thunder 20

8:00 am: Dallas Jr Mavs 37 vs Mississippi Wheelcats 26

8:00 am: Bennett Blazers 54 vs OKC Wheels of Thunder 12

Prep

8:00 am: Charlotte Rollin' Hornets 32 vs Cincinnati Dragons 16

8:00 am: WASA Jr Bucks 36 vs BlazeSports Jr Hawks 26 

8:00 am: NY Rolling Fury 34 vs RHI Jr Racers 19

10:00 am: Dallas Jr Mavs 24 vs Lakeshore Sharks 34

2:00 pm: Kansas City Kings 24 vs Charlotte Rollin' Hornets 19

2:00 pm: Cincinnati Dragons 8 vs BlazeSports Jr Hawks 32

2:00 pm: WASA Jr Bucks 36 vs NY Rolling Fury 21

6:00 pm: Dallas Jr Mavs 30 vs Charlotte Rollin' Hornets 19

6:00 pm: BlazeSports Jr Hawks 40 vs RHI Jr. Racers 29 

6:00 pm: Kansas City Kings 12 vs Lakeshore Sharks 51

Saturday

 

Varsity

8:00 am: Lakeshore Lakers 45 vs Seattle Jr Sonics 41

8:00 am: Bennett Blazers 51 vs ATX 31

8:00 am: Red Dawgs 60 vs RHI Racers 44

8:00 am: WASA Jr Bucks 43 vs BlazeSports Jr Hawks 64

10:00 am: DASA Rollin' Rams 39 vs Kansas City Kings 31

10:00 am: Cincinnati Dragons 53 vs Charlotte Rollin' Hornets 45

10:00 am: Houston Hustle 57 vs BlazeSports Hawks - White 35

12:00 pm: ParaSport Spokane 47 vs Dallas Jr Mavs 30

Varsity Invitational

10:00 am: OKC Wheels of Thunder 15 vs MS Wheelcats 44

2:00 pm: MS Wheelcats 47 vs Music City Thunder 14

4:00 pm: OKC Wheels of Thunder 25 vs Music City Thunder 31

Prep

8:00 am: NY Rollin' Fury 32 vs Dallas Jr Mavs 29

8:00 am: Kansas City Kings 29 vs BlazeSports Jr Hawks 31

8:00 am: Cincinnati Dragons 17 vs RHI Jr Racers 18

12:00 pm: New York Rollin' Fury 25 vs BlazeSports Jr Hawks 24

12:00 pm: Charlotte Rollin' Hornets 21 vs Cincinnati Dragons 8

2:00 pm: WASA Bucks 26 vs Lakeshore Sharks 40

4:00 pm: WASA Bucks 29 vs NY Rollin Fury 24

4:00 pm: RHI Jr.Racers 28 vs Charlotte Rollin' Hornets 30

SUNDAY

 

Varsity 

8:00 am: Lakeshore Lakers 51 vs ParaSport Spokane 34

8:00 am: Seattle Jr Sonics 61 vs Dallas Jr Mavs 21

8:00 am: ATX Austin 42 vs BlazeSports Jr Hawks - White 44

10:00 am: RHI Racers 42 vs Kansas City Kings 39

10:00 am: Nebraska Red Dawgs 54 vs DASA Rolling Rams 30

10:00 am: Bennet Blazers 51 vs Houston Hustle 56

10:00 am: WASA Jr Bucks 44 vs Charlotte Rollin' Hornets 52

12:00 pm (Championship Game): Cincinnati Dragons 55 vs BlazeSports Jr Hawks - Red 50

Varsity Invitational

8:00 am (Semi-Final): Music City Thunder 27 vs OKC Wheels of Thunder 20

10:00 am (Championship Game): Mississippi Wheelcats 30 vs Music City Thunder 20 

Prep

8:00 am (Championship Game): Lakeshore Sharks 38 vs WASA Jr Bucks 28

8:00 am: Dallas Jr Mavs 25 vs Kansas City Kings 30


Intercollegiate Nationals Results

Friday

10:00am: SMSU 68 vs EWU 26

12:15pm: Alabama 76 vs Auburn 50

2:30pm: Alabama Women 61 vs UTA Women 42

4:45pm: SMSU 50 vs UTA 61

Saturday

10:00am: EWU 14 vs Auburn 81

12:15pm: Alabama Women 67 vs UTA Women 53

2:30pm: SMSU 62 vs Auburn 64

4:45pm: Alabama 51 vs UTA 66